Assistance na ciągnik siodłowy – czy warto wykupić?

15 czerwca, 2020
Ubezpieczenie dla przewoźnika

Ostania aktualizacja : 5 lipca, 2024

Assistance na ciągnik siodłowy – czy warto wykupić? Polisę assistance można wykupić do wszystkich samochodów ciężarowych. Nie ma tu znaczenia, w którym towarzystwie ubezpieczeniowym zostało wykupione OC pojazdów mechanicznych. Assistance to innowacyjne ubezpieczenie komunikacyjne, które gwarantuje pomoc w przypadku awarii ciężarówki, wypadku czy przebiciu opony. Kierowca otrzyma pomoc również w sytuacji kradzieży ciągnika siodłowego o DMC powyżej 3,5 tony na terenie kraju i Europy. Ubezpieczeniem tym mogą być objęte również ciągniki siodłowe w leasingu i kredycie. Posiadając taką umowę, można liczyć na szybkie uruchomienie samochodu na trasie przewozu i dostarczenie ładunku w wyznaczonym terminie. Zabezpiecza to przed koniecznością płacenia kar i odszkodowań.

Assistance dla ciągnika siodłowego

Ubezpieczenie assistance na ciągnik siodłowy obejmuje szeroki zakres ochrony i dostępny jest w różnych wariantach, dotyczy następstwa następujących zdarzeń:

 • Awaria samochodu ciężarowego lub jego ogumienia
 • Nieszczęśliwy wypadek drogowy
 • Kradzież i akty wandalizmu
 • Warunki środowiskowe i drogowe.

Jaką pomoc może otrzymać kierowca ciągnika siodłowego z assistance?

 • Przywrócenie sprawności ciągnika siodłowego w miejscu awarii, dostarczenie części zamiennych
 • Holowanie samochodu po awarii lub po wypadku drogowymAssistance ciągnika siodłowego
 • Podnoszenie ciągnika z drogi, rowu
 • Wymiana ogumienia
 • Dowóz paliwa w przypadku jego braku
 • Organizacja innego środka transportu
 • Zakwaterowanie w hotelu na czas naprawy pojazdu
 • Wsparcie podczas zgłoszenia szkody
 • Pomoc udzielana przy przeładunku towaru i nadzór ładunku
 • Pokrycie kosztów postoju pojazdu na parkingu strzeżonym
 • Dostarczenie środków finansowych na mandaty
 • Zapewnienie kierowcy samochodu zastępczego
 • Pokrycie kosztów dowozu brakujących dokumentów
 • W przypadku wypadku zapewnienie kierowcy zwrotu kosztów leczenia w tym transport medyczny
 • Konsultacja telefoniczna z centrum alarmowym ubezpieczyciela assistance.

Z powyższych danych wynika, że wykupienie dodatkowego ubezpieczenia na ciągnik siodłowy jest korzystne i warto zainwestować w bezpieczeństwo pojazdu. W ramach polisy kierowca nie jest pozostawiony bez pomocy, może liczyć na wsparcie podczas podróży, udzielenie potrzebnych informacji, otrzyma pomoc medyczną i techniczną. Assistance może spowodować szybkie usunięcie awarii w drodze do wyznaczonego miejsca, a jeżeli nie będzie to możliwe, ciągnik siodłowy zostanie holowany wraz z naczepą.

Zakres warunków ubezpieczenia assistance

Zakres dla ciągników siodłowych jest różny i zależy od samochodu, a także rodzaju realizowanych przewozów z jego udziałem. Dokładniej chodzi o to, czy kierowca jeździ pojazdem wyłącznie na terenie kraju czy wyjeżdża także poza jego granice. Oferta ubezpieczycieli dla posiadaczy samochodów ciężarowych jest mniejsza niż dla posiadaczy aut osobowych. Sprawne usunięcie awarii w przypadku ciągników siodłowych jest bardzo ważne dla przewoźnika, ponieważ dla niego istotną kwestią jest dostarczenie ładunku w wyznaczonym czasie.

Zawierając polisę assistance trzeba zwrócić uwagę na najważniejsze elementy ubezpieczenia, które określają, w jakich okolicznościach przysługuje konkretna pomoc. Umowa ubezpieczeniowa ściśle określa rodzaj wsparcia w danych zdarzeniach drogowych, posiadanie niezbędnej dokumentacji, a także warunki na trasie przejazdu.

Wypadek jest zdarzeniem nagłym, do którego dochodzi z udziałem innych użytkowników dróg. Może to być: wpadnięcie ciągnika siodłowego do rowu, przewrócenie się samochodu, spadek pojazdu ze skarpy itp. Warunkiem uznania takiego roszczenia jest przyjęcie zgłoszenia kradzieży przez policję.

Korzyści z posiadania ubezpieczenia assistance dla ciągników siodłowych

Wszystkie świadczone usługi prowadzące do uruchomienia lub holowania uszkodzonego ciągnika siodłowego, zarówno na drodze krajowej i europejskiej, wykonywane są przez specjalistów, którzy posiadają wiedzę zawodową oraz profesjonalny sprzęt. Bardzo istotnym wsparciem dla kierowców unieruchomionych samochodów ciężarowych jest pomoc prawna. Może być udzielona na przykład w przypadku zagranicznej kontroli drogowej lub obciążenia kierowcy mandatem. Ubezpieczenie obejmuje także udział tłumacza łącznie z tłumaczeniem dokumentów.

Korzystając z ubezpieczenia assistance ciągnika siodłowego, kierowca uzyskuje szybką pomoc, wystarczy zadzwonić pod wskazany numer, po czym na miejsce zdarzenia przyjeżdża przedstawiciel ubezpieczyciela. W niektórych firmach ubezpieczeniowych przewoźnicy mogą wykupić assistance dla całej posiadanej floty samochodów ciężarowych. Dzięki temu ochrona może dotyczyć osobno ciągników siodłowych i przyczep lub całych zestawów. Polisa dla flot pojazdów ciężarowych może także zagwarantować wsparcie przewoźnikowi (zatrudnionemu kierowcy) w przypadku utraty dokumentów, kart kredytowych czy też telefonów komórkowych. Odpowiedni wariant assistance zapewnia ubezpieczonemu pomoc podczas wypełniania wniosków i otrzymania nowych dokumentów.

ZADZWOŃ

609 103 308