Czym jest Home Assistance i czy warto je wykupić?

23 lipca, 2020
Pakiet home assistance

Ostania aktualizacja : 10 października, 2022

Czym jest Home Assistance i czy warto je wykupić? Polisę na mieszkanie czy dom kupuje wielu z nas. Chcemy zabezpieczyć się przed skutkami nieszczęśliwych wypadków, przed działaniem żywiołów, przed kradzieżą, wandalizmem czy też innego rodzaju poczynaniami człowieka bądź natury. Im lepsza polisa, tym więcej można dzięki niej uzyskać korzyści. A czym jest Home Assistance? Jak działa? Dla kogo jest skierowany?

Czym jest Home Assistance?

Home Assistance to jeden z elementów polisy ubezpieczeniowej. Nie jest to forma odszkodowania w postaci wypłaconych pieniędzy za poniesioną szkodę, ale wsparcie i pomoc w wyniku różnego rodzaju sytuacji. W pakiecie assistance mieścić może się szereg działań, począwszy od darmowej naprawy pralki, przez wsparcie w zakresie IT, po opiekę nad dziećmi. Wachlarz  Home Assistance jest naprawdę szeroki i to od nas zależy, jaka opcja wydaje nam się być najbardziej opłacalna i korzystna.

Jeśli wykupimy Home Assistance, otrzymujemy darmową pomoc przy różnego rodzaju usługach, których koszty pokrywane są przez ubezpieczyciela. Mając takie rozwiązanie, zaoszczędzimy nie tylko pieniądze, ale również i nie tracimy niepotrzebnie czasu i nerwów na poszukiwanie specjalistów. Jest problem, zgłaszamy go, a w ramach pakietu ubezpieczyciel wyszukuje odpowiedniego fachowca danej specjalizacji i ten świadczy nam w pełni swoje usługi. Czy taki dodatek do polisy jest drogi? Wszystko zależy tak naprawdę od tego, na jakie dodatki zdecydujemy się postawić. Można wybrać opcję kosztującą kilkanaście złotych przy podstawowej ofercie, a można i wybrać rozbudowaną wersję, która będzie nas kosztować dużo więcej. Element tego ubezpieczenia dla domu lub mieszkania dokupuje się dodatkowo do polisy mieszkaniowej.

Co obejmuje Home Assistance?

Naprawa ubezpieczenie

Tak, jak wspomnieliśmy powyżej, Home Assistance obejmuje szereg działań ze strony fachowców, którzy rozwiązują problemy właścicieli domów i mieszkań, które to objęte są polisą mieszkaniową. Co więc taki zestaw zawiera? Do głównych usług, które można znaleźć w odpowiednich wersjach zalicza się między innymi naprawa wszelkiego rodzaju sprzętów RTV, AGD, czy PC. Są to prace ślusarzy, hydraulików, szklarzy czy elektryków, a także i specjalistów innych specjalizacji, którzy są w stanie rozwiązać w przestrzeni domowej konkretny problem. W ramach tego pakietu znajdziemy również pomoc medyczną, w tym na przykład dostawę leków czy wizyty specjalistów. Jest to także opieka nad dziećmi, zwierzętami czy osobami niepełnosprawnymi, to concierge, serwis informacyjny, assistance rowerowy czy infolinie informacyjne. Trzeba jednak zdać sobie sprawę z tego, że w ramach Home Assistance są pewne ograniczenia, bo gdyby tak można było korzystać do woli ze wszystkich możliwych udogodnień, ubezpieczyciele nie zarabialiby na tym żadnych pieniędzy, a byliby wręcz ich stratni. We wszystkich usługach są limity, jak również i różnego rodzaju ograniczenia, co sprawia, że przed wyborem konkretnego produktu ubezpieczeniowego, musimy dokładnie prześledzić ofertę, by wybrać najlepszą z możliwych opcję.

Czy warto wybrać Home Assistance?

Trudno tak naprawdę jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, gdyż wszystko uzależnione jest od kilku czynników. Z jednej strony może okazać się to bardzo pomocne, z drugiej być dużą stratą pieniędzy. Kiedy nie warto więc wybierać Home Assistance? Na pewno w sytuacji, gdy nasza polisa ubezpieczeniowa obejmuje wszelkie usługi związane z pracami naprawczymi lub pokryciem kosztów tych napraw. Skoro bowiem coś objęte jest ubezpieczeniem, po co przepłacać i brać dodatkowo opcję Home Assistance? W przypadku jednak, gdy dany produkt ubezpieczeniowy nie zawiera na przykład napraw sprzętów, gdy w jej skład nie wchodzą określone usługi na jakich nam zależy, wtedy taki element polisy stanowi bardzo dobry wybór, na jaki warto zwrócić uwagę i który warto wybrać, by w pełni cieszyć się jak najlepszymi z możliwych rozwiązaniami.

Wybierając produkt ubezpieczeniowy, musimy mieć gwarancję tego, że wydajemy pieniądze mądrze i rozsądnie. Jeśli znajdziemy dobry i korzystny Home Assistance, na pewno będziemy mogli z niego korzystać i taka opcja okaże się być dla nas najlepszym zakupem.

Wybór odpowiedniego produktu

Oczywiście każda firma ubezpieczeniowa oferuje inne rozwiązania i wybierając konkretny pakiet w danym miejscu, należy dokładnie sprawdzić całą ofertę, tak, aby móc postawić na rozwiązanie, które okaże się być najlepsze i najbardziej opłacalne. Gdzie szukać takich produktów? Doskonale sprawdza się w tym internet, gdzie na wielu stronach możemy znaleźć porównywarki polis mieszkaniowych i dodatków, jakie można wykupić. W ten sposób nie wychodząc z domu i nie tracąc zbędnego czasu, mamy możliwość prześledzenia od razu kilku propozycji, by z nich właśnie wybrać taką opcję, która okaże się być tą najlepszą, trafioną w samą dziesiątkę.

ZADZWOŃ

609 103 308