Jak wybrać odpowiednie ubezpieczenie dla dziecka?

6 lipca, 2020
Polisa NNW

Ostania aktualizacja : 10 października, 2022

Jak wybrać odpowiednie ubezpieczenie dla dziecka? Ubezpieczenie dla dziecka to nie tylko NNW, które kupujemy im w szkole, w ramach polisy grupowej. To również i możliwość wykupienia polisy indywidualnej od następstw nieszczęśliwych wypadków.  Polisa dla dziecka to także możliwość zgromadzenia odpowiedniej sumy pieniędzy, która może być niezwykle pomocna na start w dorosłość dla naszej ukochanej pociechy. Wybór odpowiedniej polisy dla dziecka nie jest wcale tak łatwym zadaniem, jakby mogło się nam wydawać, szczególnie, że zakup tych produktów ubezpieczeniowych jest naprawdę bardzo duży, a nam rodzicom zależy przecież na tym, by móc postawić na jak najlepsze i najbardziej korzystne rozwiązanie. Jaką więc polisę wybrać? Na jakie elementy zwrócić uwagę, jeśli w grę wchodzi ubezpieczenie dla dziecka?

Ubezpieczenie NNW – w szkole lub indywidualnie

Ochroną przez cały rok objęte są dzieci, które mają wykupione ubezpieczenie NNW, a więc od następstw nieszczęśliwych wypadków. TakieNNW dla dziecka ubezpieczenie można wybrać w szkole na początku roku szkolnego lub też zdecydować się w dowolnej chwili na indywidualny jego wybór. Na co lepiej postawić? Co lepiej wybrać? Wszystko zależy od tego, jaką kwotę jesteśmy w stanie na takie ubezpieczenie przeznaczyć. To szkolne jest zdecydowanie tańsze i można je kupić już w kwocie 20 – 30 złotych na rok, ale jest ono stosunkowo słabe jakościowo. Obejmuje jedynie kilka sytuacji, a kwota samego ubezpieczenia jest niezwykle niska. Jeśli chcemy zaś postawić na ubezpieczenie indywidualne NNW, wówczas rocznie zapłacimy około 150 złotych, ale jest to już rozwiązanie zdecydowanie lepsze jakościowo, które zawiera zdecydowanie szerszy wachlarz rozwiązań. Ubezpieczenie NNW jest najbardziej opłacalną opcją, jeśli chodzi o ubezpieczenie naszego dziecka, ale daje zadowolenie wtedy, gdy jest odpowiednio dopasowane do naszych potrzeb i oczekiwań. W przypadku tych najdroższych polis, dziecko objęte jest ubezpieczeniem w szkole, poza szkołą, w czasie wolnym, w weekendy, święta czy nawet w wakacje. Mając takie ubezpieczenie, wiemy, że chronimy nasze dziecko przez cały rok. Można także postawić na NNW wraz z dzieckiem, ale wtedy roczna suma ubezpieczenia jest stosunkowo wysoka i często bardziej opłaca się wziąć polisę osobno na dziecko i osobno na rodzica. Wybór nie jest łatwy, ale na pewno każdy jest w stanie wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie.

Polisa posagowa – troska o przyszłość dziecka

Taka polisa różni się od tej NNW, gdyż stanowi ona formę ubezpieczenia ochronno – oszczędnościowego. Jej zadaniem jest gromadzenie kapitału na przyszłość naszej pociechy. W przypadku takiej polisy, wraz z ukończeniem przez dziecko pełnoletności, otrzymuje ono daną kwotę, jaką rodzic przez odpowiednią ilość lat zebrał w ramach takiego ubezpieczenia posagowego. Bez wątpienia rozwiązanie to stanowi doskonały początek dla młodego, dorosłego człowieka. W zależności od sumy, będzie można w przyszłości kupić za to mieszkanie, samochód czy na przykład zdobyć niezbędne wykształcenie. Polisę zawiera się na okres minimum pięciu lat. Składka może być dowolna i opłacalna z różną częstotliwością, wtedy, kiedy możemy sobie na nią pozwolić. Co warte uwagi, tego typu produkt ubezpieczeniowy obejmuje również i pobyt dziecka w szpitalu, trwałe inwalidztwo, poważne zachorowanie, czy też wypłatę renty w razie śmierci rodzica, do czasu końca okresu ubezpieczenia.

Jakiego ubezpieczyciela wybrać?

Tak naprawdę niezwykle trudnym wyborem dla każdego niemal rodzica jest wybór konkretnej przychodni, w jakiej możemy taką polisę wybrać. Każda działa na innych zasadach i każda ma nam do zaoferowania inny wachlarz usług. Przed dokonaniem wyboru warto więc sprawdzić kilka propozycji, porównać je i postawić na taką, która okaże się być dla nas właśnie najlepsza. W momencie, gdy już konkretną wybierzemy, następnym krokiem jest wybór odpowiedniej składki, a więc i jednocześnie sumy polisy oraz możliwości korzystania z danych usług, jakie ona obejmuje. Jeśli sprawdzimy dokładnie ofertę konkurencji, będziemy mieli pewność, że nie przepłacamy, ale stawiamy na to, co najbardziej opłacalne i korzystne.

Czy warto wybrać to NNW w najniższej kwocie? Jeśli nie mamy możliwości finansowych, to jak mówi przysłowie ,,lepszy rydz niż nic”. Jednak jeśli mamy szansę zapłacić nieco więcej, lepiej jest ubezpieczyć nasze dziecko indywidualnie, bowiem tylko dzięki temu będziemy w stanie w pełni korzystać z możliwości, jakie taka polisa daje. Ze względu na to, że ilość firm ubezpieczeniowych jest w tej chwili naprawdę duża, każdy z klientów ma możliwość wyboru dla siebie takiej opcji, która będzie najlepsza. Nie wybierajmy pierwszej lepszej, ale dokładnie zastanówmy się, co będzie najlepsze. Jedni rodzice stawiają na polisę od następstw nieszczęśliwych wypadków, inni decydują się również i na ubezpieczenie posagowe, które skupia się w sposób szczególny na przyszłości naszego dziecka. Im lepsza polisa, tym większa gwarancja spokoju, gdy w grę wchodzi zdrowie i życie naszej ukochanej pociechy, a to stanowi wartość nadrzędną.

ZADZWOŃ

609 103 308