Multiagencja Ubezpieczeniowa
Darmowa konsultacja Pon-Pt  09.00-18.00
Zadzwoń 609 103 308

Odpowiedzialność cywilna przewoźnika drogowego

Kontakt z naszym specjalistą
Skorzystaj z wiedzy
naszego agenta
ZADZWOŃ 609 103 308

Odpowiedzialność cywilna przewoźnika drogowego – każdy właściciel firmy transportowej doskonale wie, jak wieloma obowiązkami obarczona jego jego firma, jak wiele musi spełnić przepisów, nakazów i praw. Prowadzenie tego typu działalności obarczone jest bardzo dużym ryzykiem strat. Wiadomo bowiem, że spowodowanie wypadku może wiązać się z ogromnymi stratami w kwestii zwrotu pieniędzy klientowi, uszkodzenia towaru, niewywiązania się z umowy. Co więc w takiej sytuacji zrobić? Bez wątpienia doskonale sprawdzi się tutaj ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej przewoźnika drogowego. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie – dlaczego takie właśnie ubezpieczenie warto zabrać?

Wybór OC przewoźnika drogowego

Odpowiedzialność cywilna przewoźnika drogowegoBez wątpienia jednym z kluczowych elementów prowadzenia firmy transportowej jest wykupienie OC przewoźnika drogowego. Dzięki niemu każdy przedsiębiorca ma pewność i gwarancję, że w razie pojawienia się jakiejkolwiek sytuacji kryzysowej, nie będzie musiał ponosić strat z własnej kieszeni, ale zapłaci za nieodpowiedni ubezpieczyciel. Mniejszy stres? Z całą pewnością! Większa pewność, że w razie pojawienia się problemu, sami tych problemów mieć nie będziemy? Dokładnie tak. Właściciel firmy ponosi odpowiedzialność za powierzone mienie, już od chwili odbioru towaru od nadawcy, do momentu dowiezienia go do adresata. Jeśli nie posiada on ubezpieczenia, każdy wypadek, nie dowiezienie towaru w odpowiednim czasie, pojawienie się po drodze jakichkolwiek problemów, wszystkie straty ponosi właśnie firma transportowa. Mając takie ubezpieczenie przed wszelkiego rodzaju takimi sytuacjami jest się w pełni chronionym.

Wybierając odpowiednie ubezpieczenie, należy zwrócić uwagę na wszelkie aspekty związane z działaniami, jakie OCP obejmuje. Nie każde bowiem jest sobie równe i nie każde jest w stanie przedsiębiorcy zaoferować takie same warunki. Jeśli sprawdzimy kilka propozycji, porównamy je i wybierzemy taką, która będzie najlepsza, z pewnością będziemy w pełni z takiej opcji zadowoleni. Grunt to trafić na ubezpieczenie, które w 100% okaże się być bardzo dobrym wyborem dla każdego z klientów.

Ubezpieczenie w ruchu krajowym i międzynarodowym

Jeśli wybieramy ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej przewoźnika drogowego, to dotyczy to zarówno ruchu krajowego, jak również i międzynarodowego. W wyniku uszkodzenia towaru to przewoźnik zobowiązany jest, by ponieść wszelkie koszty. Jeśli wykupi on jednak takie ubezpieczenie, przed pokryciem strat jest on w pełni chroniony. Tego typu ubezpieczenie jest dobrym wyborem zarówno, jeśli w grę wchodzi kraj, jak również i praca za granicą. Należy jedynie zwrócić uwagę, czy posiada ono opcję ubezpieczenia w ruchu krajowym i ubezpieczenia w ruchu międzynarodowym.

Tego typu ubezpieczenie OCP jest bardzo dobrym wyborem, zarówno jeśli chodzi o małe firmy, jak również i te duże. Jest to bowiem taki rodzaj branży, w którym tak naprawdę co chwilę może dojść do niespodziewanego zdarzenia. Przed nagłymi czy niespodziewanymi sytuacjami nie jesteśmy w stanie się uchronić i nie jesteśmy w stanie tego absolutnie przewidzieć. Nagłe i nieprzewidziane zdarzenia mogą zrujnować niejedną firmę. Co więcej, zwykły przypadek może sprawić, że firma upadnie na samo dno, a właściciel zostanie z ogromnymi długami. Aby więc do tego nie dopuścić, lepiej jest co miesiąc płacić odpowiednią kwotę obejmującą ubezpieczenie, ale mieć przy tym pewność, że jesteśmy w pełni chronieni przed tego typu sytuacjami. Jest to bardzo ważne i jak najbardziej należy mieć to na uwadze.

Przepisy w prawie

Odpowiedzialność przewodnika istnieje zarówno w ruchu krajowym, jak również i międzynarodowym. Jest ona uregulowana między innymi takimi przepisami, jak: Ustawa Prawo Przewozowe z dnia 15 listopada 1984 rok, Kodeks Cywilny Tytuł XXV – Umowa przewozu, a do tego również i Konwencja o umowie międzynarodowego przewozu drogowego towarów – CMR Genewa 19 maj 1956 rok. Wiele osób, które nie wybrało ubezpieczenia, dziś jest na dnie. Jeden wypadek może okazać się bowiem stratą, która będzie ciągnęła się przed długie lata i nigdy już nie pozwoli danej osobie wrócić do normalności i do tak owocnego życia zawodowego, jak to miało miejsce wcześniej.

Jak dobrać odpowiednią ofertę?

Każdy ubezpieczyciel ma do zaoferowania klientom nieco inne rozwiązania na innych zasadach, co sprawia, że nie dla każdego dane rozwiązanie okaże się być tym dobrym i sprawdzonym. Jeśli więc chcemy dopasować do siebie ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej przewoźnika drogowego, powinniśmy przede wszystkim podejść do tematu niezwykle rzeczowo, profesjonalnie i racjonalnie. Może warto skorzystać z pomocy doradcy, może warto postawić na porównywarkę ofert, może warto dowiedzieć się więcej na temat kilku ubezpieczeń. Grunt to wybrać takie, które spełni nasze potrzeby, oczekiwania i wymagania w 100%. To stanowi element nadrzędny i na tym właśnie należy w pełni się skupić, ale cieszyć się jak najlepszymi rozwiązaniami.

 

2020-04-13 09:15:48

Podobne wpisy blogowe
Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej

Wprowadzenie do tematu ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest jednym z najważniejszych elementów ochrony w kontekście prowadzenia działalności [...]
Czytaj więcej
Kiedy rozpoczyna się i kończy ochrona ubezpieczeniowa

Kiedy rozpoczyna się i kończy ochrona ubezpieczeniowa

Jak ustalić datę rozpoczęcia ochrony ubezpieczeniowej? Ochrona ubezpieczeniowa to niezwykle ważny element każdej polisy, który decyduje o bezpieczeństwie finansowym ubezpieczonego. Istotne [...]
Czytaj więcej
Jak i kiedy należy opłacać składki ubezpieczenia

Jak i kiedy należy opłacać składki ubezpieczenia

Jak i kiedy należy opłacać składki ubezpieczenia?  Składkę płaci ubezpieczający i może to zrobić jednorazowo lub w ratach, w zależności od warunków umowy. Terminy płatności są podane [...]
Czytaj więcej