Ubezpieczenia turystyczne – dlaczego warto?

1 sierpnia, 2022
Ubezpieczenia turystyczne - dlaczego warto?

Ostania aktualizacja : 10 października, 2022

Ubezpieczenia turystyczne – dlaczego warto? Poznawanie nowych miejsc w kraju i zagranicą jest fascynujące. Każdy marzy o przeżyciu czegoś wyjątkowego, ale nie da się przewidzieć sytuacji, które mogą się przydarzyć podczas takich wojaży. Dlatego powstało ubezpieczenie turystyczne, a dlaczego warto je wykupić można przeczytać poniżej.Taki rodzaj ochrony jest przeznaczony dla zabezpieczenia turysty przed ewentualnymi problemami i umożliwić powrót do domu. Jest ono formą zabezpieczenia między ubezpieczonym a ubezpieczycielem. Posiadając polisę turystyczną można liczyć na pomoc tłumacza, pomoc medyczną czy też odholowanie samochodu w przypadku awarii i wiele innych.  

Czym jest dla podróżującego ubezpieczenie turystyczne?

Przeciwdziałanie jest najlepszą formą ochrony jaką można sobie zapewnić wybierając się w podróż. A jest nią ubezpieczenie turystyczne które warto posiadać wybierając się w urlop. Nie można ustrzec się przed chorobą, zdarzają się czasami przykre konsekwencje złamania przepisów jakie obowiązują w danym państwie. Jaki jest cel ubezpieczenia turystycznego? Jest to zabezpieczenie wynikające z realizacji specjalnego ryzyka dla osoby, która decyduje się na aktywność w ramach turystyki i rekreacji.

Towarzystwa ubezpieczeniowe przedstawiają wiele grup produktów, mających związek z turystyką.To pomoc finansowa a także praktyczna która jest udzielana podczas podróży. Ubezpieczanie ogranicza odczuwanie efektów nieprzewidzianych zdarzeń w czasie pobytu czy też dojazdu. W czasie podróży zagranicznych ubezpieczenie turystyczne pokrywa koszty usług assistance oraz leczenia (także w przypadku koronawirusa).

Ubezpieczenia turystyczne, dlaczego warto je wykupić?

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) zapewnia wypłatę odszkodowania tylko w przypadku niektórych świadczeń medycznych. Obejmuje ona tylko 32 państw UE i EFTA (Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu). Ten rodzaj ubezpieczenia nie pokrywa takich przypadków jak koszt transportu medycznego do Polski oraz zorganizowanie akcji poszukiwawczej.Trzeba mieć świadomość, że ubezpieczenie zdrowotne pozwala ochronić życie, a dzieje się tak na przykład podczas podróży do egzotycznych krajów z mało rozwiniętą opieką medyczną.

Ubezpieczenie turystyczne to idealne wsparcie dla całych rodzin oraz osób indywidualnych. Dlaczego warto?

  • Gwarantuje darmową opiekę medyczną oraz przetransportowanie na teren Polski.
  • Zapewnia zwrot kosztów za ewentualne szkody (OC). Czyli wyrządzone przez podróżującego osobom trzecim i dotyczy szkód na zdrowiu, majątku (utrata, uszkodzenie, zniszczenie).
  • Pokrywa rehabilitację a także NNW (następstwa nieszczęśliwych wypadków) a także odszkodowanie za ewentualny uszczerbek na zdrowiu.
  • Ubezpieczyciel zobowiązuje się do zorganizowania bezpłatnej akcji ratowniczej.
  • W przypadku podróży swoim samochodem można liczyć na usługę assistance, jeżeli dojdzie do usterki a także otrzymania zwrotu pieniędzy, jeżeli zostanie skradziony.
  • Ochrona prawna w sytuacji postępowania sądowego czy też egzekucyjnego.To również pomoc w codziennych sprawach, wsparcie ubezpieczonego przy organizacji jego pobytu np. rezerwacja biletów wstępu, skorzystanie z przewodnika, tłumacza itp.
  • Ubezpieczenie turystyczne obejmuje również bagaż i podróżujący otrzyma odszkodowanie, jeżeli dojdzie do jego kradzieży a także zagubienia. Polisa dotyczy także bagażu, który zakupił w czasie pobytu na wakacjach.
  • Ochrona cennego sprzętu elektronicznego na czas odbywania podróży. Ubezpieczenie gwarantuje zwrot poniesionych kosztów na wypadek jego kradzieży do wysokości sumy gwarantowanej.

Już na etapie planowania wyjazdu trzeba pomyśleć o tym, aby urlop być beztroski. Dzięki ubezpieczeniu turystycznemu wakacje będą bezstresowe, ponieważ w razie sytuacji kryzysowych ubezpieczony uzyska niezbędną pomoc. Multiagencja ubezpieczeniowa zatrudnia doświadczonych specjalistów, którzy przedstawiają oferty różnych ubezpieczycieli w bardzo czytelny sposób. Uwzględniają oni zakres ochrony i dokładnie dopasowują polisę do możliwości finansowych klienta.To doradcy doskonale zorientowani na rynku ubezpieczeń turystycznych i dostępności najbardziej korzystnych warunków. Oferta jest bardzo szeroka, dlatego można dobrać pakiet odpowiedni do własnych potrzeb.

Jaki jest koszt ubezpieczenia turystycznego?

Koszty leczenia a także zorganizowania akcji ratowniczej są najważniejszą częścią ubezpieczenia turystycznego i dotyczy to wyjazdów zagranicznych. Ile powinny wynosić sumy gwarancyjne? Trzeba wiedzieć, że to maksymalna wysokość wypłaty realizowana przez towarzystwo ubezpieczeniowe w sytuacji zaistnienia wypadku (szkody), dlatego powinna opiewać co najmniej na kilkadziesiąt tysięcy euro. Im większa odległość od Polski tym wyższy koszt ubezpieczenia. Aby dokonać zakupu najkorzystniejszego ubezpieczenia turystycznego trzeba skorzystać ze wsparcia profesjonalistów z multiagencji ubezpieczeniowej Fullpolisa.pl, gdzie oferty ubezpieczycieli zebrane są w jednym miejscu. Doradcy dysponują propozycjami nawet kilkudziesięciu towarzystw, dlatego idealnie dopasowują polisę do potrzeb danego klienta.

ZADZWOŃ

609 103 308