Ubezpieczenie firmy jednoosobowej

2 lutego, 2022
Ubezpieczenie firmy jednoosobowej

Ostania aktualizacja : 10 października, 2022

Ubezpieczenie firmy jednoosobowej. Niezależnie od tego, w jakiej konkretnie branży prowadzimy firmę oraz z jakimi klientami mamy do czynienia, zawsze prowadzenie własnej działalności gospodarczej jest związane z bardzo dużym ryzykiem. Możemy je troszkę zmniejszyć, gdy zdecydujemy się na ubezpieczenie firmy. Mowa o polisie OC. Ubezpieczenie jednoosobowej działalności oferuje obecnie wielu ubezpieczycieli. Dzięki temu możemy liczyć na rzeczywiście konkurencyjne warunku. Zanim podpiszemy umowę ubezpieczeniową, to koniecznie porównajmy konkretnie propozycje i powiedzmy sobie co nieco o ubezpieczeniu firmy jednoosobowej.

Czy ubezpieczenie jednoosobowej firmy jest obowiązkowe?

Prawo obecnie obowiązujące w naszym kraju nie nakłada obowiązku wykupienia ubezpieczenia OC każdemu z przedsiębiorców, który prowadzi działalność jednoosobową. Kto jest zobowiązany do wykupienia ubezpieczenia dla jednoosobowej firmy? Są to: lekarze, fizjoterapeuci, detektywi, notariusze, detektywi, osoby prowadzące biura rachunkowe, jak i radcy prawni. Nie możemy także zapominać o inżynierach budownictwa.

Bardzo podobnie, jak ubezpieczenie OC adwokat, również ubezpieczenie OC na firmę chroni zdecydowanie przed ryzykiem. Chodzi nam o ryzyko związane z prowadzeniem własnego biznesu. Jeśli zostanie wyrządzana szkoda na trzeciej osobie, czy też firma utraci swoją finansową płynność, to ubezpieczyciel ponosi pełną odpowiedzialność, do danej sumy gwarantowanej w umowie.

Dlaczego warto się zdecydować na OC dla firmy jednoosobowej?

Ubezpieczenie OC jednoosobowej działalności gospodarczej jest doskonałym rozwiązanie w zasadzie dla każdego, kto prowadzi samodzielnie firmę. Warto na pewno pamiętać o tym, że w przypadku konieczności wypłaty zdecydowanie większego odszkodowania, jedna osoba stracić może swój cały majątek, a często i on się okazuje niewystarczający i jest konieczne ogłoszenie upadłości. Takową polisę warto kupić, bardzo podobnie jak OC członków zarządu, które chroni prywatny majątek ubezpieczonej osoby. Ubezpieczenie OC dla firm znajduje się obecnie w ofercie zdecydowanej większości towarzystw ubezpieczeniowych, dlatego możemy liczyć na dosyć dobre warunki. 

Ile kosztuje ubezpieczenie firmy jednoosobowej?

OC działalności gospodarczej dobrze dobrane chroni firmę przed naprawdę wieloma ryzykami. Niekiedy dosłownie wystarczy niewielki błąd, popełniony rzeczywiście nieumyślnie, aby się pojawiła konieczność wypłaty odszkodowania osobie trzeciej. Ubezpieczenie firmy jednoosobowej zwalnia z takiej konieczności przedsiębiorcę, ponieważ to zakład ubezpieczeniowy ją przejmuje i zajmuje się postępowaniem, które się kończy wypłatą odszkodowania odpowiedniego. Jego wysokość jest zależna od tego, jaka gwarantowana suma została w sporządzonej umowie określona. 

Zasada jest taka: im wyższa suma gwarantowana, tym więcej musimy zapłacić za ubezpieczenie. Firmy jednoosobowe płacą mniej, niż firmy duże, które to zatrudniają pracowników. Jednocześnie także ponoszą dużo mniejsze ryzyko. Wydaje się to wszystko logiczne. Jednak wpływ na koszt ostateczny polis OC ma także to, jaka jest konkretnie historia ubezpieczającej się osoby. Do tego dochodzi także kwestia tego, czy zgłaszała w ostatnim roku szkody oraz jakie wybierzemy konkretne dodatkowe klauzule ochrony. Każda osoba, która prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą, powinna wykupić ubezpieczenie. Dzięki temu czujemy się bezpiecznie i mamy świadomość posiadania tak zwanej poduszki finansowej. Wpływa to na nas bardzo pozytywnie.

Kwota do zapłaty rośnie, gdy na przykład właściciel firmy ubezpieczy także swoje wyjazdy w delegacje, czy też samochód służbowy. Im wyższe obroty w rocznej skal osiąga dana firma, tym będzie wyższa składka. Najczęściej firmy ubezpieczeniowe proponują stawki, które wynoszą od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy złotych. Aby móc wybrać dla siebie najlepsze OC, najlepiej będzie porównać wszelkie oferty bezpośrednio przez Internet. W taki sposób możemy sprawdzić bardzo szybko, kto nam zaproponuje najtańsze ubezpieczenie działalności gospodarczej jednoosobowej. Powinniśmy się zdecydować na polisę najbardziej odpowiadającą naszym potrzebom. 

Gdzie można kupić ubezpieczenie dla firmy jednoosobowej?

Wiemy już, że bardzo dużo towarzystw ubezpieczeniowych w swojej ofercie ma ubezpieczenie skierowane dla firm jednoosobowych. Jednak nie wiemy, gdzie można kupić tego rodzaju ubezpieczenie. Mamy dwie główne możliwości. Pierwsza z nich to najprostsza i najwygodniejsza forma, a więc zakup polisy bezpośrednio przez internet na stronie ubezpieczyciela. Dzięki tej możliwości nie musimy wychodzić z domu, stać w korkach, czy też szukać wolnego miejsca w centrum miasta.

Drugą możliwością jest zakup polisy w punkcie stacjonarnym. Na pewno są wśród nas osoby, które nie lubią tak ważnych rzeczy załatwiać w Internecie. Dla nich odpowiedniejsza będzie na pewno wizyta bezpośrednio u ubezpieczyciela.

Zwróćmy uwagę na wszelkie szczegóły i możemy śmiało dokonywać zakupu polisy.

ZADZWOŃ

609 103 308