Czym jest ubezpieczenie bezskładkowe?

6 maja, 2021
ubezpieczenie bezskładkowe na życie

Ostania aktualizacja : 10 października, 2022

Czym jest ubezpieczenie bezskładkowe? Zastanawiasz się, dlaczego coraz więcej osób wykupuje indywidualne polisy na życie? Co dzieje się wtedy, kiedy z różnych przyczyn nie jesteśmy w stanie opłacać ustalonych na samym początku składek? Czym w praktyce cechuje się ubezpieczenie bezskładkowe? O tym możesz dowiedzieć się z poniższego poradnika.

Dlaczego polisy na życie są tak popularne?

Coraz więcej osób wykupuje takie właśnie ubezpieczenia. Dlaczego jednak tak się dzieje? Co skłania ludzi do podjęcia tego kroku? Nie da się ukryć, że jest to generalnie bardzo odpowiedzialna decyzja. To opcja pozwalająca na zabezpieczenie nie tylko własnej przyszłości, ale także swoich najbliższych. Statystyki pokazują, że dużo osób podchodzi do tego tematu w ten sposób… A obecnie panuje naprawdę duża rywalizacja na rynku. Dlaczego o tym wspominamy? Dzięki temu można bowiem swobodnie zdecydować się na przeróżne firmy oferujące ubezpieczenia. Im zaś większa rywalizacja, tym lepiej dla zainteresowanego takim zagadnieniem Klienta. Wszak można liczyć na bardzo atrakcyjne warunki. Co jest ustalane jeszcze przed zawarciem umowy i złożeniem ostatecznych podpisów? Chodzi przede wszystkim o sumę konkretnego ubezpieczenia. Od tego w dużej mierze będą zależały konkretne składki. Każdy chce płacić relatywnie jak najmniej. W tym celu warto zatem porównać oferty, które są dostępne w podmiotach zawodowo zajmujących się tym tematem. Ustalenia dotyczą także zakresu ochrony. Tutaj zasada jest prosta. Im szerszy zakres, tym wyższe (np. comiesięczne) składki. Profesjonalne firmy z tej branży starają się być elastyczne. W związku z tym oferta jest bardzo uniwersalna. Można zdecydować się wyłącznie na podstawowe warianty. Można także wybrać przeróżne opcje dodatkowe. Profesjonalny doradca wszystko wyjaśnia, co oczywiście ułatwia podejmowanie ostatecznych decyzji…

Czasami nie jesteśmy w stanie płacić ustalonych wcześniej składek…

Niestety, życie pisze różne scenariusze. Może zatem zdarzyć się tak, że z rozmaitych przyczyn nie będziemy w stanie płacić określonych składek, które są zawarte w umowie. Nie brakuje osób, które np. nagle straciły pracę. Szczególnie teraz jest to zaś temat “na czasie”, ponieważ na terenie całego świata panuje pandemia. Taki niekorzystny obrót spraw powoduje, że dana osoba nie ma odpowiednich środków, by wywiązać się ze wszystkich swoich zobowiązań. Co trzeba zrobić w takiej sytuacji? Przede wszystkim warto jak najszybciej zgłosić się do konkretnej firmy ubezpieczeniowej. Trzeba przedstawić, jak wygląda obecna sytuacja. Sporo osób nie płaci określonych składek i unika wszelkiego kontaktu z tego typu podmiotami. Taka postawa nie może jednak zaprowadzić do niczego dobrego. Należy jak najszybciej usiąść do rozmów, ponieważ to jedyna droga do tego, by znaleźć rozwiązanie. Na szczęście fachowcy są przygotowani na takie sytuacje. Są zatem w stanie zaproponować Klientom kilka ciekawych opcji. Jedną z nich jest właśnie ubezpieczenie bezskładkowe…ubezpieczenie bezskładkowe

Ubezpieczenie bezskładkowe – z czym trzeba się liczyć?

Tak naprawdę sposób rozwiązania danego problemu (opierający się na tym aspekcie) w dużej mierze zależy od konkretnej firmy ubezpieczeniowej. Warto jednak mniej więcej dowiedzieć się, czym to wszystko cechuje się w praktyce. Masz taki właśnie kłopot? Straciłeś pracę, ale nie chcesz rezygnować z polisy na życie? W takim położeniu często jest proponowana właśnie opcja bezskładkowa. Na czym polega jednak to właśnie rozwiązanie? Przez pewien okres (jest to oczywiście precyzyjnie ustalane) Klient nie musi dokonywać żadnych płatności. Minusem jest to, że w tym czasie ubezpieczenie przestaje w pewnym sensie funkcjonować. Jeśli natomiast chodzi o sumy ubezpieczeń, to są one pomniejszone o kwoty, które nie będą w danym okresie wpłacane. W jakich jeszcze sytuacjach pierwotna umowa może być przekształcona w ubezpieczenie bezskładkowe? Chodzi o polisy bezterminowe. Tego typu rozwiązania są przede wszystkim stosowane w przypadku seniorów. O co tutaj jednak dokładnie chodzi w praktyce? Firmy ubezpieczeniowe oferują ochronę na określony czas. Co natomiast dzieje się po upływie tego terminu? Klienci otrzymują ochronę już dożywotnio. Rekomenduje się, by dokładnie zapoznać się ze wszystkimi umowami jeszcze przed złożeniem jakiegokolwiek podpisu. W razie wątpliwości warto natomiast poradzić się kogoś bardziej doświadczonego w tym temacie.

Ubezpieczenie bezskładkowe – w jaki sposób można zmienić umowę?

Sposób zmiany umowy także jest zależny od konkretnego ubezpieczyciela. Wszak takie firmy mają swoje określone procedury na tę okoliczność. Zasadniczo przejście na ubezpieczenie bezskładkowe nie jest skomplikowane. Przede wszystkim trzeba zgłosić się do konkretnej firmy. Potem należy dokładnie wypełnić formularz. Tam trzeba podać kilka istotnych danych (imię, nazwisko, adres zamieszkania, numer PESEL, numer dowodu itp.). Pamiętaj, by przed dokonaniem ostatecznych decyzji nad wszystkim się dwa razy zastanowić. W końcu zmiana obecnej polisy na życie w ubezpieczenie bezskładkowe jest w zdecydowanej większości przypadków nieodwracalna.

ZADZWOŃ

609 103 308