Gdzie ubezpieczyć firmę budowlaną?

19 lipca, 2022
Gdzie ubezpieczyć firmę budowlaną?

Ostania aktualizacja : 4 lipca, 2024

Gdzie ubezpieczyć firmę budowlaną? Zamierzasz niedługo otworzyć własną firmę budowlaną? W takim razie bezwzględnie należy pomyśleć o wyborze odpowiedniego ubezpieczenia. A może już kiedyś korzystałeś z podobnych polis, lecz nie byłeś do końca zadowolony np. ze skali ochrony? Zostań z nami i do końca przeczytaj poniższy artykuł. Dowiedz się, dlaczego właściciele firm budowlanych chętnie korzystają z odpowiednio skonstruowanych ubezpieczeń dla firmy budowlanej. Przeczytaj także o najważniejszych punktach, które muszą być sprawdzone przed podpisaniem finalnej umowy.

Dlaczego ludzie coraz chętniej sięgają po polisy?

Dzieje się tak z rozmaitych powodów. Warto zaznaczyć, że osoby zainteresowane polisami mają świadomość, że w ten sposób mogą odpowiednio zabezpieczyć własne interesy. Ubezpieczenia firm budowlanych obejmują np. siedzibę podmiotu oraz budynki, w których odbywają się rozmaite zadania itp. Nie ma przeszkód, by zabezpieczyć się na skutek np. pożaru, czy zalania. Tak samo jest z kradzieżami itd. Nie da się ukryć, że na stanie firm budowlanych nie brakuje drogiego sprzętu. Chodzi o pojazdy, rozmaite urządzenia oraz akcesoria itd. Ewentualna strata tego asortymentu byłaby zaś podwójnie opłakana. Chodzi tutaj nie tylko o same pieniądze. Dodatkowo firma budowlana bez podstawowych narzędzi oraz akcesoriów nie będzie w stanie wykonywać swoich zadań. A czasami jest tak, że harmonogram jest wypełniony na kilka miesięcy do przodu. Włodarze takich podmiotów muszą zatem myśleć kilka ruchów naprzód. Okazuje się, że pod ochronę można wziąć także realizowane projekty. Należy podkreślić, że życie pisze rozmaite scenariusze. Nawet najlepszym mogą przydarzyć się błędy, które potem okazują się kosztowne w skutkach. Załóżmy, że pewna firma budowlana kiepsko wykonała budowę nieruchomości. Klient nie jest zadowolony i zapowiada wstąpienie na drogę sądową. W razie czego właściciel firmy budowlanej będzie mógł liczyć na wsparcie finansowe ze strony ubezpieczyciela. Ma to zaś bardzo duże znaczenie. W innym wypadku konkretnej firmie budowlanej mogłoby grozić nawet bankructwo. Dlatego coraz więcej osób bardzo poważnie podchodzi do tej kwestii. Trzeba zdecydować się na porządne polisy, by np. nie stracić dorobku całego życia.

Co brać pod uwagę przy wyborze ubezpieczenia?

Dla wielu właścicieli firm budowlanych bardzo istotne są kwestie finansowe. Każdy chciałby, rzecz jasna, płacić relatywnie niskie składki. Pamiętaj jednak o pewnej istotnej kwestii. Im niższa składka, tym węższy zakres ochrony. To jednak nie oznacza, że polisy muszą być koniecznie drogie. Na rynku jest spora rywalizacja, dlatego możesz liczyć na atrakcyjne warunki na płaszczyźnie finansowej. W czasie wyboru ubezpieczenia dla firmy budowlanej należy zwracać uwagę na zakres ochrony. Co może być ujęte w umowie? Są to m.in. budynki oraz lokale, w których na co dzień prowadzisz swoją działalność. Warto także zastanowić się nad zabezpieczeniem środków obrotowych. Chodzi tutaj o materiały budowlane. Tym zagadnieniem powinny szczególnie zainteresować się osoby, które mają na magazynach bardzo duże zasoby. Bierz pod uwagę to, że np. w wyniku pożaru lub kradzieży możesz je stracić. Jeśli wybierzesz odpowiednie polisy, to uzyskasz pomoc finansową. A czasami (w takich sytuacjach) to jedyna „deska ratunku” pozwalająca na dalsze kontynuowanie działalności i realizowanie obiecanych projektów. Zakres ochrony może także dotyczyć narzędzi, akcesoriów itp. którymi na co dzień posługujesz się Ty oraz Twoi pracownicy. Warto również uwzględnić odpowiedzialność cywilną. Dzięki temu będzie można liczyć (w razie niesprzyjających okoliczności) na wypłatę odszkodowania (przez ubezpieczyciela na rzecz Klienta).

Przed podpisaniem umowy dokładnie zapoznaj się z jej warunkami

Jeśli zdecydujesz się na profesjonalne multiagencje, to możesz być spokojny. Warto jednak i tak wszystko dokładnie sprawdzić przed podpisaniem dokumentu. Osoby posiadające własne firmy budowlane muszą mieć świadomość, że jest to poważna sprawa. Chodzi o to, by pracowało się spokojnie i komfortowo. Pożar, kradzież itp. nie sprawią, że Twoje życie nagle zmieni się o 180 stopni. Oczywiście lepiej jest, by do takich sytuacji w ogóle nie dochodziło. Warto być jednak w razie czego przygotowanym na rozmaite scenariusze. Przed podpisaniem dokumentu należy dokładnie sprawdzić zakres ochrony i zastanowić się, czy jest on odpowiedni. Jeśli masz wątpliwości, to skonsultuj się z doradcą. Po to, by mieć pewność, że dana polisa właściwie zabezpieczy Twoje interesy, jak i całego prowadzonego przez Ciebie biznesu.

Dlaczego warto wybrać naszą multiagencję?

Szukasz odpowiedniego ubezpieczenia dla firmy budowlanej? Zachęcamy do kontaktu z nami. Jesteśmy multiagencją ubezpieczeniową, dlatego gwarantujemy bardzo duży wybór. Zapewniamy szeroki zakres ochrony i jednocześnie atrakcyjne warunki finansowe. Poza tym zwracamy uwagę na takie zagadnienia, jak klauzula dodatkowa, czy franszyza redukcyjna, która odnosi się do udziału własnego w odszkodowaniu itd. Nasza oferta jest profesjonalna i zarazem kompleksowa.

ZADZWOŃ

609 103 308