Ubezpieczenie firmy od odpowiedzialności cywilnej

6 kwietnia, 2020
ubezpieczenie oc firmy

Ostania aktualizacja : 4 lipca, 2024

Ubezpieczenie firmy od odpowiedzialności cywilnej. Prowadzenie własnej firmy wiąże się z szeregiem zalet. Duże pieniądze, ogromne możliwości, rozwój, do tego spełnianie zawodowych ambicji, możliwość wspinania się po szczeblach kariery zawodowej, a do tego również i szansa na robienie tego, co sprawia nam przyjemność. Ale czy na pewno to tylko zalety? Oczywiście, że nie… Prowadzenie własnej firmy to także wiele obowiązków, duża odpowiedzialność, często większy stres i działania pod presją czasu. Są sytuacje, w których często zupełnie nieświadomie lub z nie naszej winy, wyrządzamy komuś krzywdę. No właśnie i o tym chcielibyśmy napisać w tym właśnie artykule.

W wyniku prowadzenia działalności gospodarczej, możemy wyrządzić komuś krzywdę lub szkodę. Jak wskazuje kodeks karny, taką szkodę lub krzywdę musimy naprawić lub zrekompensować. Skoro bowiem ktoś cierpi na tym, że wybrał naszą firmę, kupił u nas produkt, który okazał się złym wyborem z jakiegoś powodu, ktoś zyskał straty ze współpracy z naszą firmą, koniecznością jest te straty pokryć z własnej kieszeni. Ale czy na pewno?

Przeczytaj o ubezpieczeniu dla firmy :

Ubezpieczenie firmy od odpowiedzialności cywilnej

Czy dla każdej działalności gospodarczej OC jest obowiązkowe?

Wybór ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej

ubezpieczenie firmyTo, że szkodę należy zwrócić osobie, która decyduje się z nami na współpracę – jest zrozumiałym. Niekoniecznie jednak musimy te koszty pokrywać z naszej kieszeni. Co więc warto zrobić? Jakie rozwiązanie okaże się być tym najlepszym? Bez wątpienia idealnie sprawdza się ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej firmy, a więc taka forma polisy, która chroni nas jako przedsiębiorców, a także naszą firmę przed skutkami tego typu działań. Jeśli więc w wyniku wypadku, konkretnego zdarzenia lub bez naszej świadomości wyrządziliśmy komuś krzywdę, bądź szkodę, całość tej szkody zostanie pokryta przez ubezpieczyciela, jakiego zdecydujemy się wybrać. Z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej, szkody mogą być naprawdę bardzo duże. Jeśli więc wchodzi w grę odpowiedzialność cywilna ubezpieczającego za szkody osobowe i rzeczowe w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą, to jak najbardziej warto wybrać polisę, która przed tą odpowiedzialnością nas chroni. Niestety, ale nie jesteśmy w stanie przewidzieć wielu zdarzeń losowych. Na wiele też zupełnie nie mamy wpływu. Jeśli będziemy mieć polisę, to możemy czuć się bardziej spokojni, bo wiemy, że nawet jeśli coś konkretnego się wydarzy, nic złego nam nie grozi w kwestii strat finansowych.

W jakich sytuacjach sprawdza się ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej dla firm?

Sytuacji, w których może dojść do zdarzenia, na jakie właściciel nie ma absolutnie wpływu jest naprawdę bardzo wiele. Większość z nich związana jest przede wszystkim z czystym przypadkiem, totalną nieświadomością i nieszczęściem. Mamy firmę remontowo – budowlaną. Teren został wydawałoby się nam odpowiednio zabezpieczony, ale… no właśnie – ale. Okazało się, że siatka zabezpieczająca była niestabilna. Na teren weszła grupa osób, spadła z rusztowania, pojawiło się uszkodzenie ciała jednego z poszkodowanych. Tak naprawdę winnym z naszego rozumienia jest ta osoba, która rozwaliła siatkę, weszła na teren budowy mimo tablicy zakazu. W świetle jednak prawa, to właściciel takiej budowy dostaje karę za to, że w nieodpowiedni sposób zabezpieczył dane miejsce i do takiego zdarzenia doszło. Jeśli nie miałby ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej, musiałby pokryć wszelkie koszty leczenia takiej osoby ze złamaniem nogi, z urazem kręgosłupa czy z innymi problemem związanym z upadkiem. Jeśli posiada on jednak taką polisę dla firm od odpowiedzialności cywilnej, wówczas wszelkie tego typu koszty pokrywane są przez firmę ubezpieczeniową. Takich zdarzeń może być dziesiątki. Drzewo, które spadło na klienta samochód na parkingu firmy, maszyna, która przygniotła rękę pracownika, zalanie biura innej osoby w wieżowcu. Powodów, dla których warto wybrać takie ubezpieczenie jest naprawdę bardzo dużo i jesteśmy przekonani o tym, że tylko z nim możemy spać spokojnie, bo wiemy, że nawet jeśli wydarzy się coś, na co absolutnie nie mamy wpływu, finansowo nie zostaniemy bankrutami, ale te pieniądze na pokrycie szkód otrzymamy.

Wybór odpowiedniego ubezpieczyciela firmy

Jednym z kluczowych elementów, jeśli w grę wchodzi zadowolenie jest wybór ubezpieczyciela, w którym takie ubezpieczenie firmy od odpowiedzialności cywilnej wybierzemy. W gruncie rzeczy nie jest to łatwe zadanie, gdyż wszystkie firmy walcząc między sobą o klientów, wciąż oferują coraz to ciekawsze i bardziej korzystne rozwiązania. Naszym zadaniem jest porównać dane propozycje, sprawdzić je dokładnie i wybrać to, co okaże się być po prostu najlepsze i najbardziej dla nas odpowiednie. Nie powinniśmy podejmować decyzji pochopnie, bo od tego, co wybierzemy może w przyszłości zależeć sprawne działanie naszej firmy. Im lepszego dokonamy wyboru tym lepiej. Podpisując umowę, musimy mieć 100% pewność, że trafiliśmy na najlepszą z możliwych polisę, taką, dzięki której będziemy zadowoleni i pewni, że w razie jakiegokolwiek zdarzenia, ubezpieczyciel będzie w stanie nam pomóc.

 

Pozycjonowanie w Google Warszawa

ZADZWOŃ

609 103 308