Kto może zawrzeć polisę od kontroli karno – skarbowej?

28 sierpnia, 2020
Odpowiedzialność kontrola karno - skarbowa

Ostania aktualizacja : 10 października, 2022

Kto może zawrzeć polisę od kontroli karno – skarbowej? Posiadając firmę, bardzo wiele z nich decyduje się zakupić odpowiednie rodzaje ubezpieczeń, które chronią je przed skutkami różnego rodzaju konsekwencji. Polisa na wypadek utraty pracy dla przedsiębiorcy, polisa na życie, ubezpieczenie sprzętu i maszyn… Ilość dostępnych na rynku produktów jest naprawdę duża i każdy właściciel firmy może zdecydować się na takie rozwiązanie, jakie tylko mu odpowiada. Wśród dostępnego jednak wachlarza produktów, bardzo dużą popularnością na przestrzeni ostatniego czasu cieszy się polisa od kontroli karno – skarbowej. Czym ona jest? Dla kogo jest skierowana? Czy warto na nią stawiać, a jeśli tak to na co zwrócić uwagę przy samym jej wyborze?

Ochrona w razie kontroli podatkowej lub skarbowej

Większość firm działających na rynku obawia się jednego – kontroli ze strony urzędu skarbowego. Nawet, jeśli wydaje nam się, że wszelka dokumentacja prowadzona jest w sposób rzetelny i dokładny, błędy się zdarzają, a te mogą kosztować nas często nie małe pieniądze. Kontrola podatkowa i skarbowa jest ogromnym stresem dla wszystkich niemal właścicieli firm. To czas, w którym urząd dokładnie śledzi nasze poczynania, zagląda do wszystkich dokumentów i bierze pod lupę nasze wydatki oraz wpływy. W wielu sytuacjach zdarza się tak, że w wyniku przeprowadzonej kontroli, przedsiębiorstwo obarczone jest ogromnymi kosztami wynikającymi ze źle prowadzonej księgowości. Czy można się więc przed tym w jakikolwiek sposób chronić? Można. Wystarczy wykupić produkt ubezpieczeniowy, który stanowi doskonałą gwarancję zabezpieczenia firmy przed tego typu sytuacjami. Polisa od kontroli karno – skarbowej to rozwiązanie wybierane coraz częściej. Cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem i z miesiąca na miesiąc decyduje się na niego coraz większa grupa przedsiębiorców. 

Czym jest dokładnie polisa od kontroli karno – skarbowej? Kiedy ubezpieczyć się od kontroli

Polisa taka jest ubezpieczeniem, które zapewnia przede wszystkim pomoc specjalistów. Świadczą oni usługi na najwyższym poziomie, stanowiąc idealną opcję pomocy i dla małych firm, dla dużych przedsiębiorstw i dla samych spółek. Co obejmuje zakres ochrony? Jest to wsparcie na etapie kontroli, jak również i na reprezentacji firmy przy walce z urzędem. Często właściciel firmy chce wyjaśnić daną sytuację, ale z racji braku stosownej wiedzy polega w sporze ze skarbówką. Mając polisę od kontroli karno – skarbowej nie trzeba o nic zupełnie się martwić, gdyż wszystko załatwiają za daną firmę specjaliści. 

Co więcej, sama polisa to nie tylko reprezentowanie przedsiębiorcy przez specjalistów w urzędzie skarbowym, ale to także pomoc w postępowaniach egzekucyjnych i różnego rodzaju sporach z firmami windykacyjnymi, z klientami i innymi podmiotami, które dotyczą spłaty zobowiązań. Co więcej, taka polisa to także kompleksowy zbiór wiedzy oraz pełne doradztwo na każdej niemal płaszczyźnie prawnej. Wiadomo bowiem, że przepisy wciąż się zmieniają i trudno jest często być z nimi w pełni na bieżąco. Dzięki temu, że wybierzemy taką polisę, o te wszystkie nowości na rynku dbają odpowiednie osoby i na bieżąco nas oni o każdej rzeczy informują. 

Kto powinien postawić na polisę od kontroli karno – podatkowej?

Bez wątpienia jest to doskonała opcja dla wszystkich firm. Mogą z niej skorzystać i te firmy mniejsze i te większe, wszystkie, którym zależy na kompleksowej ochronie swojej firmy. Często to właśnie kontrole urzędnicze są największym problemem dla wielu firm, dlatego też im lepiej konkretna działalność zabezpieczona, tym większa szansa, że nic złego ze strony urzędu jej nie grozi.

Czy taka polisa od kontroli karno – podatkowej jest droga?

Wszystko tak naprawdę zależy od tego, na jaką postawimy. Wiadomo bowiem, że jedna firma ubezpieczeniowa drugiej nie jest równa, a więc w każdej otrzymamy zupełnie inny rodzaj produktu. Dobrze jest ze sobą porównać konkretne propozycje i wybrać dla siebie taką, która będzie najlepsza. 

Jeśli chodzi o jej koszt, to na pewno jest ona zdecydowanie bardziej opłacalnym rozwiązaniem, niż skorzystanie z pomocy licencjonowanej kancelarii podatkowej, która to zatrudniona do konkretnej sprawy, może kosztować nas naprawdę wiele pieniędzy. Chcąc się więc przed tym uchronić, warto się zabezpieczyć, bo to najlepszy sposób, by mieć pewność, że w razie problemów zawsze są przy nas odpowiednie osoby, które zrobią wszystko, by je rozwiązać. 

Polisa podatkowa – sposób na ograniczenie ewentualnych wydatków

W wyniku kontroli podatkowej, niejedna firma z racji różnego rodzaju działań wpadła w lawinę długów, z których wyjść niestety nie jest już tak łatwo, jak łatwo jest w nią się wplątać. Bez pomocy specjalistów wydatki potrafią być tak ogromne, że sytuacja finansowa firmy staje się na tyle tragiczna, że działalność daną trzeba po prostu zamknąć. Może więc lepiej jest się przed tych ochronić? Polisa od kontroli karno – skarbowej stanowi tutaj bardzo dobry wybór, na jaki na pewno warto jak najbardziej postawić. 

ZADZWOŃ

609 103 308