Jak przenieść ubezpieczenie OC do innej firmy?

11 sierpnia, 2021
Jak przenieść ubezpieczenie OC do innej firmy?

Ostania aktualizacja : 10 października, 2022

Jak przenieść ubezpieczenie OC do innej firmy? A może warto przenieść ubezpieczenie OC do innego podmiotu? Czym w ogóle cechuje się taka polisa? Co ona nam gwarantuje – w praktyce? W jakich momentach ubezpieczenie OC może być swobodnie przeniesione do innego ubezpieczyciela? Kiedy szczególnie warto zdecydować się na ten krok? Jeśli chcesz się tego dowiedzieć, to zapraszamy do poniższego wpisu.

Co gwarantuje nam ubezpieczenie OC?

Na początek trochę teorii. Co zapewnia ubezpieczenie OC? Dlaczego jest ono tak istotne? Warto już na samym początku tego artykułu zaznaczyć, że taka właśnie polisa jest obligatoryjna. Innymi słowy, nie mamy na tej płaszczyźnie żadnego pola do manewru. Musimy zdecydować się na ubezpieczenie OC. Czy tego chcemy czy nie. Tak przecież stanowi polskie prawo. Wbrew temu, co się powszechnie myśli, umowy związane z takimi polisami są dość zbliżone, jeśli chodzi o same warunki. Tak naprawdę przede wszystkim różnią się one… kwestiami finansowymi. Warto zauważyć, że ubezpieczenie OC ma natomiast na celu chronić nie tylko samego posiadacza pojazdu, ale tak samo innych uczestników ruchu drogowego. Ta kwestia jest zatem bardzo istotna. Dlatego wyboru polisy ani przez jeden moment nie powinno się potraktować po macoszemu. Warto wyraźnie zaznaczyć, że dzięki ubezpieczeniu OC nie musimy pokrywać z własnej kieszeni kosztów związanych na przykład ze skutkami wypadków drogowych. Bierzemy tutaj pod uwagę nie tylko straty dotyczące uszkodzenia naszego zdrowia, ale także innych uczestników danego wydarzenia. Co jeszcze jest ważne? Wykupione ubezpieczenie OC to opcja pozwalająca na zagwarantowanie sobie środków także pod kątem ewentualnych prac remontowych itp. Nie da się ukryć, że ubezpieczenie OC to bardzo szeroka ochrona. Tak naprawdę na wielu płaszczyznach. Zasadniczo można się zatem cieszyć, że mamy taki właśnie obowiązek, iż musimy wykupić ubezpieczenie OC. W końcu w razie czego możemy liczyć na pomoc konkretnego towarzystwa. A w innym wypadku koszty dla wielu osób byłyby zbyt wysokie…

W jakich sytuacjach zmiana ubezpieczyciela jest możliwa?

Okazuje się, że są rozmaite sytuacje, kiedy można zdecydować się na inne towarzystwo ubezpieczeniowe. W jakich momentach tak się jednak właśnie dzieje? Najprostsza sytuacja dotyczy końca jednej umowy. Niedługo taka właśnie sytuacja ma miejsce? W takim przypadku należy zastanowić się nad tym właśnie zagadnieniem, by wybrać odpowiedni wariant. Nie tylko korzystny w zakresie usług, ale także pod kątem warunków finansowych. Sporo osób nie sprawdza tych właśnie kwestii. W natłoku spraw czasami te aspekty nam umykają… A automatyczne przedłużenie umowy zazwyczaj nie jest korzystne dla Klientów. Po raz kolejny potwierdza się, że nowe osoby są o wiele lepiej traktowane, niż lojalni użytkownicy. Taka jest niestety smutna rzeczywistość, ale musimy się do tego zagadnienia przystosować… Dla własnej korzyści warto zatem trzymać pieczę nad tym tematem i wiedzieć, kiedy kończy nam się konkretne ubezpieczenie OC. W jakich jeszcze sytuacjach możemy zmienić towarzystwo ubezpieczeniowe? Często jest tak, że po zakupie samochodu mamy już ubezpieczenie OC, które zostało wykupione przez poprzedniego właściciela. Mamy nierzadko twardy orzech do zgryzienia. Czasami jednak o lepszym rozwiązaniem jest zmiana aktualnej polisy na inną. Taką, która będzie znacznie lepsza pod kątem stricte finansowym.Jak przenieść ubezpieczenie OC do innej firmy?

W jakiej jeszcze sytuacji można zdecydować się na zmianę ubezpieczyciela? Czasami mamy podwójne OC. Nie da się ukryć, że nie jest to korzystne. Między innymi w aspekcie finansowym. Można jednak zdecydować się wówczas na zmiany. Są na rynku firmy, które oferują pomoc w tym temacie. Na skutek tego znajdziesz takie oferty, które nie tylko zapewnią szeroki zakres usług, ale również nie będą zbyt kosztowne.

Jak załatwić formalności?

Uważasz, że Twoja aktualna stawka za OC jest zbyt wysoka? Niedługo kończy Ci się umowa? Warto dopilnować tej sytuacji. Po to, by zapewnić sobie nie tylko odpowiednie ubezpieczenie OC, ale także atrakcyjne warunki finansowe. Rekomenduje się, by zwrócić się do https://www.fullpolisa.pl. Jest to profesjonalna multiagencja ubezpieczeniowa. Dzięki temu otrzymasz zawsze najlepsze, najbardziej korzystne oferty.

Dodatkowo zwracaj uwagę na inne składniki, które czasami posiadają ubezpieczenia samochodu osobowego. Chodzi przede wszystkim o autocasco i tak samo NNW (nie tylko dla kierowcy, lecz również dla pasażerów). W jakiej sytuacji szczególnie zastanowić się nad takim rozwiązaniem? Szczególnie w przypadku właścicieli posiadających nowe, relatywnie drogie samochody.

W jakich sytuacjach można wypowiedzieć umowę? Jeśli sam ją zawarłeś na okres 12 miesięcy, to musisz mieć ważny powód, by dokument został zerwany (jest to na przykład kradzież auta). Dlatego należy porządnie zastanowić się przed złożeniem podpisu. Jeśli nie masz ważnego powodu, to możesz wypowiedzieć umowę dopiero przed końcem jej trwania. O wiele łatwiej jest, gdy masz podwójne OC lub zawarłeś umowę na odległość. Dzięki temu możesz swobodnie wypowiedzieć umowę i wybrać bardziej korzystną opcję.

ZADZWOŃ

609 103 308