Jakie zabezpieczenia daje OC firmy remontowo – budowlanej?

7 września, 2020
Polisa wypadek przy pracy

Ostania aktualizacja : 4 lipca, 2024

Jakie zabezpieczenia daje OC firmy remontowo – budowlanej? Każdy właściciel firmy budowlano – remontowej powinien w odpowiedni sposób zabezpieczyć interesy swojej firmy. Z racji prac, które są niezwykle wymagające, pracochłonne, a do tego i ryzykowne, polisa OC może stanowić najlepszą z form zabezpieczenia firmy w takim właśnie sektorze. Dlaczego warto na taką polisę postawić? Co taka forma ubezpieczenia może nam zagwarantować i zapewnić?

Zabezpieczenie dla firmy budowlano – remontowe

Właściciele firm budowlano – remontowych doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak różnego rodzaju wypadki, mogą znacząco wpłynąć na dalsze losy przedsiębiorstwa i sytuację finansową właściciela. Co stanowi najczęściej pojawiający się problem? Którego rodzaju sytuacje mają miejsce w większości przypadków? Zazwyczaj dane sytuacje związane są z wypadkami pracowników na budowie, zniszczeniu lub kradzieży materiałów budowlanych, nie wykonaniu prac w wyznaczonym terminie z racji różnego rodzaju zdarzeń losowych. Każda z takich sytuacji może nie tylko spowodować ogromne straty materialne, ale także wiele nieprzyjemności, dużo problemów czy w przypadku osób – utratę zdrowia, a nawet i życia. Co więc stanowi najlepszą z możliwych opcję do wyboru? Co powinien zrobić każdy właściciel firmy, zarówno tej małej, jak również i tej dużej? Ubezpieczyć się, a więc wybrać dla siebie i swojego przedsiębiorstwa najlepsze ubezpieczenie OC

Polisa dla firmy – zabezpieczenie wykonywanej pracyOC firmy remontowej

Odpowiednia polisa dla firmy stanowi zazwyczaj formę ubezpieczenia konkretnych prac budowlano – remontowych. Wykupuje się więc ją adekwatnie do konkretnej inwestycji. Jeśli jest ona mniejsza, można wybrać OC podstawowe, jeśli jest dużym przedsięwzięciem, wówczas lepiej zdecydować się na full opcję i wybrać taki produkt ubezpieczeniowy, który będzie obejmował jak największy zakres prac i obszarów działań konkretnego przedsięwzięcia. Odpowiednia polisa obejmować może zarówno obiekty, które są stawiane lub remontowane, ale także materiały budowlane, sprzęt, wszelkiego rodzaju maszyny wykorzystywane na budowie, a także narzędzia, wyposażenie i obowiązkowo – zaplecze budowy. Każda polisa jest oczywiście inna i dlatego też jej wybór nie powinien być dla właścicieli obojętny, bo od niej tak naprawdę w sytuacji różnego rodzaju zdarzeń, zależeć może dalsze być albo nie być danej firmy.

Co stanowi element nadrzędny w ubezpieczeniu dla firmy budowlano – remontowej?

Patrząc na odpowiednie ubezpieczenie dla firmy działającej w branży budowlano – remontowej, bez wątpienia kluczowe znaczenie mają dwa elementy. Jednym z nich są ubezpieczone ryzyka. Składają się na to wszelkie szkody, jak również i straty materialne, które polegają na utracie, na uszkodzeniu lub też na zniszczeniu mienia. Co więcej, taka forma ubezpieczenia obejmuje także odpowiedzialność cywilną ubezpieczającego, która związana jest ze szkodami dotyczącymi prowadzonych prac budowlano – remontowych przy konkretnej inwestycji. Drugim elementem, równie ważnym i istotnym jest suma ubezpieczenia. Ta ustalana jest konkretnie przez każdego ubezpieczającego się. Jest ona adekwatna do wartości kontraktu budowlanego czy na przykład na podstawie kosztów nowego sprzętu czy maszyn budowlanych. Patrząc na indywidualną ocenę roszczeń wynikającą z realizacji danych prac, taką też można określić odpowiednią sumę gwarancyjną dla konkretnego przedsięwzięcia.

Co obejmuje zakres ubezpieczenia budowlanego?

W ramach wyboru ubezpieczenia budowlanego, które skierowane jest dla firm zajmujących się pracami budowlano – remontowymi, zakres ten obejmuje między innymi budowę lub remont konkretnych obiektów, prac, sprzętów i wyposażenia, a także całego zaplecza budowy i OC inwestora oraz wykonawcy. Jakie są zaś ryzyka dodatkowe? Może to być OC dla wszystkich stron kontraktu, mogą to być koszty pracy w nadgodzinach, działania związane już z samym projektem obejmujące pracę projektantów, a do tego i ubezpieczenie materiałów budowlanych, które są w trakcie transportu. 

Jakie korzyści niesie za sobą polisa firmy remontowo – budowlanej?

Każdy produkt ubezpieczeniowy wiąże się z wieloma korzyściami, które wynikają z danego produktu. Co więc daje nam polisa dla firmy budowlano – remontowej? Głównymi zaletami jest przede wszystkim szeroki zakres ochrony, a więc jedna polisa stanowi doskonałe zabezpieczenie przed różnego rodzaju działaniami ,,ryzykownymi”, które mogłyby stanowić nie lada problem dla wielu przedsiębiorców. Co więcej, ubezpieczeniu mogą podlegać dosłownie wszelkie ryzyka, które są indywidualnie dobierane pod każdego z klientów. Taki produkt ubezpieczeniowy jest dobrym pod tym względem, że jest on indywidualnie dopasowywany pod potrzeby odbiorcy, a więc ten dosłownie otrzymuje i płaci za to, na czym tylko mu zależy. I to co ważne, istnieje możliwość wyboru jednego ubezpieczenia dla wielu kontraktów mając jedną umowę.

Każdy właściciel firmy budowlano – remontowej powinien dokładnie prześledzić oferty kilku ubezpieczalni, by spośród nich wybrać takie, które okażą się być po prostu najlepsze i najbardziej opłacalne. 

ZADZWOŃ

609 103 308